Polecam świetny podcast. To był podcast Zdrowa Głowa, w którym można było usłyszeć pogadanki i rozmowy dotyczące psychoterapii, zdrowia ...

0 Comments


Polecam świetny podcast.

To był podcast Zdrowa Głowa, w którym można było usłyszeć pogadanki i rozmowy dotyczące psychoterapii, zdrowia psychicznego i psychologii. Znajdziecie tu spotkania z ciekawymi gośćmi, wypowiedzi ekspertów, a także rozmowy o filmie, sztuce, bieżących wydarzeniach, a wszystko po to, żeby słać w eter rzetelne informacje o zdrowiu psychicznym i psychologicznym funkcjonowaniu nas w świecie pełnym ludzi. Niech niosą się dźwięki po słuchawkach, słowa wprost do uszu i niech czerpią z tego nasze myśli i emocje! Usłyszmy się w tym podcaście - to dobrze robi dla zdrowia głowy.

"Naukowcy z kimś tam dowiedli cos tam" również o sprawdzaniu rzetelności badań naukowych.


Przysłuchując się rozmowom wpadłam na wywiad z Anna Kęska, która weszła w temat gimnazjum z jej lat, przypomniały mi się czasy w gimnazjum moich synów. Wsparcie rodziców jest bardzo ważne, aby dzieciaki mogły się zwrócić o pomoc potrzebne jest zaufanie. Dlatego zawsze trzeba znaleźć czas dla dziecka, budowanie relacji z dzieckiem jest długofalowe. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i nawet najbardziej dziwne pytania traktować poważnie. 

Był też temat jak zbudować relację z dzieckiem, to bardzo trudny labirynt życiowy, dla rodziców i dla dziecka. Jest jednak stały i jedyny fundament wszelkich problemów z dziećmi, to jest czas. Czas, który jest poświęcony małemu dziecku procentuje w czasie jego dojrzewania. Wtedy dziecko również zwróci się o zdanie dorosłego. 

Następny podcast był o komunikacji z dzieckiem, która buduje samoświadomość dziecka, kiedy dziecko nas denerwuje a my krzyczymy na nie, bez rozmowy, bez spokojnego wytłumaczenia problemu, w sumie skąd dziecko ma wiedzieć, jeśli mu rodzic tego nie wytłumaczy. 

Taka rozmowa z dzieckiem powinna być tak przeprowadzona, żeby dziecko nie poczuło się źle, i nie myślało źle o samym sobie. Ale taki model prowadzenia rozmowy jest również ważny w przypadku każdej komunikacji, bo w pracy, w życiu dorosłych również trafiamy na ludzi, którzy nieświadomie nas chcą krzywdzić, powiedzą coś co nas krzywdzi. Ludzi trzeba uświadamiać, nie można oceniać ludzi swoją miarą, bo nie wychowywali się z nami, nie przeżyli w naszych butach ani minuty, jeśli im nie powiemy, że nas krzywdzą mogą nawet nie wiedzieć o co chodzi. 
Dlatego gdy jest konflikt, zamiast kłócić się wytłumacz innym dlaczego nie powinni się tak zachowywać. Działa dużo lepiej niż bezkonstruktywna krytyka. 







You may also like

Brak komentarzy:

//]]>